Nota Exam..




Nota untuk Pharmacognosy..



Vernacular name : Turmeric (kunyit)
Latin name : curcuma domestica
Family name : Zingiberaceae
general structure : diaryl heptanoid ( curcumin )
Part of use : rhizome
Main use : anti-inflammatory,choleratic



Vernacular name : Woman-of-the-meadow ( meadowsweet)
Latin name : filipendula ulmaria
Family name : Rosaceae
General structure : benzoate derivative ( salicylic acid )
Part of use : flower
Main use : analgesic and antipyretic


Vernacular name : Big flowered Java tea ( misai kucing )
Latin name :Orthosiphon aristatus
Family name : Lamiaceae
General structure : Cinnamate
Part of use : leaves
Main use : diuretics and kidney-bladder disorders


Baru tiga jenis tumbuhan..kena hafal dekat seratus tumbuhan lagi..selamat berjaya T_T


2 Heart Beats:

Bit Zamri said... [Reply to comment]

Good luckkkk!!!>..
banyak nye kena hafal...

Aoi@riena said... [Reply to comment]

bukan queen of the meadow ke yunk.. =P